Як облаштувати вітальню?

Рекомендації професіоналів щодо гідного облаштування вітальні

Вітальня фактично грає роль візитної картки будь-якого житла, будь то розкішний заміський будинок або досить скромна квартира в багатоповерхівці радянського виробництва. У будь-якому випадку це місце, де вечорами збираються рідні, де відзначаються невеликі сімейні торжества і де приймаються близькі гості. До її облаштування пред’являються неабиякі вимоги, оскільки вона в обов’язковому порядку повинна поєднувати в собі комфорт і зручність з грамотним стилеобразующим початком, що враховує її розмір і не перевантажувати зайвими деталями і декором.

Оскільки вихідні об’єкти вельми різняться щодо розмірів, планування і матеріалів виготовлення, дизайнери висувають різний підхід до оформлення і облаштування різних типів віталень.

Облаштування віталень в стандартних квартирах

З огляду на покладені на них функції, облаштування невеликих віталень — вкрай складне завдання, що вимагає серйозних хитрощів і дизайнерських інновацій. Розглянемо їх за ступенем значущості.

Розширення простору. Пріоритетом повинні стати вертикальні поверхні, наприклад, вузькі високі шафи, залишають більше простору для переміщення і візуально витягають кімнату. Там, де вітальня переходить в лоджію або їдальню, бажано зробити яскравий акцент або помістити туди відкриті полички — цей прийом допоможе візуально розширити простір. Масивні меблі або занадто великий екран телевізора протипоказані невеликим за розмірами вітальням.

Підхід до вибору меблів для вітальні. Що стосується підбору меблів, потрібно пам’ятати, що темні тони і матові поверхні не тільки збільшують простір, але і візуально його зменшують. Отже, меблі повинні поєднуватися за колірною гамою з кольором стін, бути світлих відтінків, нести заряд легкості. У невеликій кімнаті вона не повинна займати левову частину простору. Потрібно віддати перевагу витягнутим силуетах, прозорим легким матеріалами, блискучим, глянцевим поверхням. Найбільш ефективною буде меблі, що несе кілька функціональних навантажень: диван з ящиками для зберігання і кутовим столиком, наприклад, або столик з декількома вбудованими полицями. Дуже бажано використовувати дзеркала, які розширюють простір і наповнюють його світлом. Наприклад, дзеркала в бібліотечних шафах або віконних укосах.

Правильне освітлення. За допомогою світла навіть невелику вітальню можна розділити на кілька зон. Наприклад, завдяки продуманим сценарієм освітлення можна виділити місце для читання (краще за все освітлюється витонченим абажуром), або обідню зону, освітлювану низько спускається над столом абажуром або ж зону відпочинку, підкреслену високими світильниками. Тобто, потрібно підібрати різнопланові світильники, об’єднані єдиним стильовим рішенням і розміщені в різних точках вітальні.

Облаштування масштабних віталень

Здавалося б, облаштування віталень в заміських котеджах або великогабаритних квартирах не має ніяких стилістичних обмежень. Однак великий масштаб приміщення створює додаткові труднощі в плані створення затишку. Нерідко великі вітальні мають зайву наліт офіціозу і холодності при виборі сучасного стилю a-la хайтек або стають занадто пересичення декором і візуально громіздкими в разі акценту на класицизм. Тому при оформленні інтер’єру великомасштабних віталень, при виборі для них меблів та джерел світла також потрібно бути дуже обережним.

Наведемо основні рекомендації:

  1. При виборі колірної гами потрібно орієнтуватися на власні переваги — для віталень в цьому відношенні немає жорстких обмежень. Отже, вибір превалюють квітів визначається установкою на обраний стиль оформлення.
    Меблі не повинна бути надмірно химерною і пересиченої деталями. Краще віддати перевагу елегантною, візуально легкої, витонченої і функціональних меблів.
  2. При оформленні вікон краще підібрати довгі однотонні штори глибоких насичених тонів.
  3. Зонування вітальні краще здійснити за допомогою освітлення. Повинно бути кілька незалежних джерел світла, центральним ж зазвичай виступає велика елегантна люстра.
  4. Призначення декору — підкреслювати загальний стиль вітальні, перетворюючи її в єдине гармонійне ціле. Найбільш яскраво і насичено освіжають і прикрашають інтер’єр вітальні живі рослини — кімнатні квіти або яскраві букети.
  5. Для створення максимального комфорту при спілкуванні необхідно згрупувати меблі відповідно зонування приміщення. Так, крісла та дивани краще розташувати один навпроти одного.
  6. У зоні відпочинку може бути розташований камін (штучний або справжній), велика софа, кілька зручних крісел, журнальний або десертний столик, м’який килим. Якщо ж простір досить обмежена, замість об’ємного дивана краще поставити кілька пуфів або крісел-мішків.
  7. Зона читання може включати в себе крісло-гойдалку і книжкову шафу або відкриті книжкові полички незвичайної конфігурації.