Компактне облаштування передпокою. Корисні поради

Передпокій, мабуть, найбільш суперечливе місце в житловій квартирі. Чому? Причин кілька.

Його називають «візитною карткою» квартири, але при розробці інтер’єру передпокою приділяють мінімум уваги.

Як «візитна картка» вона повинна нести естетичне навантаження, але її розміри і функціонал ставлять істотні обмеження у виборі декору.

Вона багатофункціональна, але площа передпокою зазвичай більш ніж скромна.

Як поєднати воєдино декоративність і функціональність невеликого приміщення?

Як максимально задіяти простір? Планування приміщення

Крок 1. Незалежно від того, масштабна або маленька передпокій, приміщення її має бути використано по максимуму. У випадку з мініатюрною передпокої потрібно продумати розміщення меблів і інших пристроїв для зберігання так, щоб в ній було досить просторо при тому, що функціонально передпокій буде використана по максимуму. Потрібно звернути увагу не тільки на площу статі, але і стін — можливо навісні шафи стануть ідеальним рішенням для завдання зберігання речей. У великій за масштабом передпокої цих проблем немає — тут можна поставити вбудована шафа-купе або ж виділити площа під гардеробну. Але потрібно ретельно продумати інші деталі інтер’єру, щоб приміщення стало не тільки функціональним, але і естетично привабливим і органічним в стильовому рішенні.

Крок 2. Ретельне продумування системи зберігання передпокої. Перш за все необхідно зважено продумати — які з речей будуть зберігатися в передпокої, а які в іншому місці. Для того, щоб в даному приміщенні був порядок і не було захаращеності в передпокої, як ніде більше в квартирі, потрібно строго дотримуватися встановленого правила розміщення речей. Якщо дозволяє розмір і планування приміщення, найрозумніше зробити вбудована шафа-купе, який стане місцем зберігання одягу та багатьох побутових предметів. Не варто скидати з рахунків органайзери і коробки, які створять додаткові можливості для зберігання. Якщо дозволяє площа, варто зробити і відкриту вішалку з взуттєвою полицею і верхньою полицею для зберігання аксесуарів. Це дасть можливість зберігати в зручній доступності речі, які зараз в ходу. Потрібно передбачити місця зберігання сумок і рюкзаків — це може бути невеликий столик або спеціальні гачки на вішалці.

Крок 3. Використання настінних систем зберігання. В обмеженому просторі настінна система зберігання — оптимальне рішення. Найчастіше в передпокої використовуються закриті і відкриті полиці, рідше — навісні шафи. Особливий вид представляє з себе ключниця — цей милий аксесуар буде виступати і в якості декору і дозволить зберігатися ключам в чітко відведеному місці. Бажана закрита поличка для зберігання окулярів, рукавичок, дитячих іграшок для вулиці і т.п. Цікавим рішенням для організації простору в дуже маленькому передпокої служать полки з гачками — вони є і місцем зберігання, і вішалкою. Якщо ж цей варіант не влаштовує по якійсь із причин, можна обмежитися просто гачками як досить зручним варіантом для зберігання багатьох предметів.

Крок 4. Вибір місця зберігання для взуття. У дощовий сезон або в період танення снігу дуже бажана підставка для взуття — вона вбереже від бруду підлогу. Але в інший час немає сенсу нею користуватися, тому найчастіше для повсякденної вуличному взутті використовується поличка для взуття. Зручно, якщо вона буде поєднана з лавкою, на яку можна присісти, щоб взутися. Сезонна ж взуття зберігатися в органайзерах або коробках в шафах-купе або вбиралень. Якщо дозволяє площа прихожей, можна придбати галошниці — вкрай зручний і компактний аксесуар.

Крок 5. Використання дзеркал. Дзеркало — обов’язкова складова інтер’єру передпокою. Але крім свого безпосереднього функціоналу воно несе і додаткову навантаження — візуально розширює простір і наповнює його додатковим світлом. Варіантів використання дзеркал в прихожій досить багато. Це можуть бути підлогові дзеркала:

  • дзеркальні фасади шаф,
  • настінні дзеркала.

Настінні дзеркала мають найрізноманітніші розміри і дизайн, фасади шаф нерідко прикрашаються піскоструминним малюнком, що надає передпокої додаткову родзинку. Підлогові ж мають і додатковий функціонал — нерідко вони виступають як додаткове місце зберігання або запасна поличка для взуття.

Який з варіантів використовувати залежить від розмірів приміщення і загального стилю інтер’єру.

Крок 6. Стилістична єдність. У маленькому приміщенні еклектика (мікс з різних стилів) неприпустима. Якщо в масштабному просторі суміш різних стилів при наявності якогось об’єднуючого початку може виглядати досить гармонійно, то в умовах обмеженої по площі передпокої це буде сприйматися як нагромадження безладних деталей.