Що визначає зручність крісел для дому?

Треба погодитися, що достатньо комфортабельне крісло дозволяє скрасити час, проведений удома. Але що треба приймати за комфорт? Для деяких це – пружний опір свого ложа, а для інших – бажання «потонути» в м’яких подушках сидіння. Окрім відмінності в смаках, існують й інші умови вибору. Наприклад, для чого призначається диван або крісло: для прийому клієнтів в офісі чи для домашнього блаженства. І тут вирішується питання не тільки про жорсткість сидіння, а ще і про тривалу зносостійкість конструкції в цілому.

Характеристик комфортності крісла предостатньо. Тут і відповідність жорсткості сидіння крісла і його спинки, глибина, а також, висота сидіння, матеріал оббивки, кутовий нахил сидіння і спинки, вид пружинної підвіски. Виникає питання: чи можна зробити крісло із стандартізованнимі параметрами, яке б задовольняло людей з різними звичками, смаками, статтю, вагою і зростанням? Найшвидше, ні. Проте є загальні критерії, які необхідно знати перед тим, як йти в магазин за кріслом.

Пружність «підтримки». Модернізовані конструкції крісел дозволяють відчути м’якість в той момент, коли в нього опустилися, і наростання пружності у міру того, як ваше тіло занурюється на сидіння. Це досягається використанням високоякісного пенополіуретану, причому листкового. Зверху, так званого «пирога» проходить шар піни невеликої щільності, а нижче — найбільш пружної. Подібна конструкція є досить поширеною серед різних предметів м’яких меблів виробництва країн Західної Європи.

Збереження пружинячого ефекту впродовж тривалого часу. Більшості людей знайома ця картина: крісло або диван швидко «просідають», оббивка зморщується в гармошку, і меблі непривабливо деформуються. Безумовно, причиною тому є низькоякісний пружинний механізм і невідповідне набивання. Велика частина російських виробників в сидіння засовують нарізані шматки низькоякісного поліуретану. Щоб із знанням справи ви могли з продавцем обговорити якість крісла, слід коротко ознайомитися з процедурою його виробництва.

Пенополіуретан одержують завдяки реакції двох хімічних складових. Є два види виробничих процесів. У першому — компоненти з’єднуються між собою на конвейєрі, звідки сходить поліуретанова «ковбаса». Її нарізують на необхідні по довжині шматки. Такий процес відноситься до класу «ширвжиток». У другому — компоненти поміщаються в спеціальні форми (в ідеальному варіанті — по лекалу конкретного дивана або крісла). З такими високоякісними формованими деталями набивання меблі довгий час служитимуть без деформації.