Крісло-гойдалка і етажерка: все геніальне – просте

Деколи найпростіші речі здатні внести щось нове і різноманітне не тільки в інтер’єр, але і в наше напружене життя. Існує один предмет меблів, який є предметом інтересу будь-якого представника в сім’ї, — крісло-гойдалка. Такі предмети стають центром тяжіння, де кожен хоче побути наодинці і насолодитися відпочинком.

Крісло-гойдалка є відносно молодим винаходом, всього 160 років тому людям було складно уявити предмет меблів, який би не був статичним. Перший такий предмет був винайдений завдяки тому, що віденський мебляр Міхаель Тонету винайшов хіміко-механічну технологію вигинання дерева різних порід, що дозволило одержати будь-яку форму. Винахід, незвичайний для тих часів, багатьом дуже сподобалося, тому через декілька років багато майстрів-меблярів почали займатися виготовленням таких крісел.

Кожне крісло-гойдалку можна вважати справжнім твором мистецтва, цілком здатне зайняти місце серед музейних експонатів. Але найправильніше не милуватися ним, а влаштуватися в ньому зручніше з чашкою чаю і цікавою книгою, щоб відпочити від напруженого трудового дня як слід. У кріслі-гойдалці думається краще всього, до такого висновку у середині минулого століття прийшли німецькі учені, які довели, що в процесі розгойдування: підвищується концентрація і ефективність засвоєння одержаної інформації; активізуються імунні сили організму; поліпшується діяльність шлунково-кишкового тракту і серця.

Зараз цей предмет меблів знову в моді, і тому є декілька причин. Першою з них є напружений ритм сучасного життя, а друга – неймовірно великий вибір якісних крісел, що гармонійно вписуються в інтер’єр. При їх виборі важливо враховувати деякі особливості, зокрема, матеріал і якість виготовлення, а також конструктивні особливості і розмір. Для маленького приміщення краще буде купити розкладну модель. Якщо говорити про матеріал, то найбільш популярними є плетені крісла, що чудово вписуються в інтер’єр заміського будинку.

Доповнити такий предмет меблів здатні плетені етажерки, які зараз теж стають вельми популярними. Етажерки можуть бути не тільки плетеними, вони виготовляються з різних матеріалів і використовуються для різних цілей. Наприклад, дуже зручно використовувати їх для квітів і різних декоративних композицій. З її допомогою ви не тільки доповните інтер’єр приміщення, але і зможете розставити ті дрібниці, для яких зазвичай місця абсолютно не вистачає.

Дійсно, такі прості винаходи можна вважати справді геніальними.