Стіл – голова інтер’єру, історично доведено

Стіл вже дуже давно вважався вельми важливим елементом домашньої обстановки. Винайшли його в Давньому Єгипті, саме там були створені такі види столів, як обідні, так і робочі. Робочий стіл був мобільним, складався без зусиль і переносився на будь-яке місце. Дерев’яний обідній стіл невеликих розмірів володів круглою столешницею, розташованою на масивній округлій ніжці. Трохи пізніше були придумані квадратні столешниці, які встановлювалися на три ніжки.

Греки придумали високі столи – підставки на трьох ногах, що служили для розміщення посудин з напоями. А трапези проходили за приземистими столиками, а по завершенню їди їх виносили з приміщення. Виготовляли столи в ті часи з бронзи, мармуру і дерева.

В середні віки все частіше почали використовуватися дерев’яні столи. Масивні грубо зроблені столи були немов насмішка над витонченістю античності. А епоха Відродження стала новою точкою відліку для історії дерев’яних столів, вони знову отримали витонченість. Їх почали прикрашати різьбленням, інкрустацією, форми столешниці зазнавали зміни. Знову з’явився підвищений інтерес до робочих столів, з’явився такий предмет меблів, як журнальний стіл. А у вісімнадцятому столітті з’явилися елегантні туалетні столики, і столи сервіровок, які були такі необхідні для дотримання етикету. Тоді ж у моду ввійшли і жардиньєрки, які були витонченими столиками із столешницею круглої форми, призначеними для розміщення квітів.

На Русі стіл увійшов у загальний вжиток в десятому столітті. Тоді в будинках простих селян було прийнято уривати глиняні столи в земляну підлогу. Значно пізніше на зміну глині прийшло дерево.

І зараз дерев’яний стіл все ще залишається основним елементом в інтер’єрі. Саме через це всі прогресивні дизайнери вважають справою честі робити внески в зміну дизайну столу. Їх достатньо сміливі експерименти з такими матеріалами, як скло, природний камінь, пластик, дзеркала і іншими. Не обходять увагою і форми столешниці, які меблярям минулих часів і не снилися.

Зараз ми використовуємо в інтер’єрі різні види столів. Звичайний обідній стіл зазвичай встановлюється в їдальні або на кухні, маленький журнальний стіл може бути встановлений у вітальні, спальні або навіть в передпокої, робочий стіл встановлюють в кабінеті або в дитячій кімнаті школяра. Існують і інші види столів, які не вважаються основними, але можуть бути використані в сучасному інтер’єрі.