Меблі в сучасному стилі

Меблі в сучасному стиліЧи можна ставити знак рівності між стилем модерном і сучасним стилем? Що є «сучасні» меблі для різних приміщень? Сьогодні калькою з англійського слова modern (сучасний) звичайно називають НЕ практично всю класику – меблі строгих форм без декоративних елементів. Виробники – як іноземні, так і вітчизняні – просто ділять свій модельний ряд на дві групи: класика і модерн. І всі відразу розуміють, що мається на увазі.

Тим часом, якщо говорити строго, модерн (він же ар нуво) – це один з історичних стилів, популярний в другій половині XIX–начале XX століття. Для нього характерні відмова від прямих кутів і ліній на користь плавних природних контурів, інтерес до нових для того часу матеріалів (перш за все металу і скла). Отже «м’які меблі в стилі модерну» – не те ж саме, що м’які меблі в сучасному стилі.

Взагалі, сучасний стиль – збірна назва для цілої групи напрямів в мистецтві і архітектурі. Це мінімалізм і хай-тек, техно і поп-арт. Сучасний стиль рухається вперед зусиллями безлічі дизайнерів по всьому світу.

Кухонні меблі в сучасному стилі (модерн) – це гладкі фасади з пластика або лакованого МДФ, широкі шафи з величезними висувними ящиками і новітніми системами зберігання всередині, стідьниця і витяжка з неіржавіючої сталі, хромована обробка вбудованої побутової техніки. Сучасні кухні в стилі техно або хай-тек можуть повністю складатися з листів металу з невеликими включеннями скла. А кухні в стилі мінімалізму позбавлені не тільки декору, але і яких-небудь виступаючих частин: лише плоскі фасади і «втоплені» ручки шаф.

Обстановка вітальні в сучасному стилі складається із строгих диванів і крісел, а також модульних корпусних меблів. Тут багато повітря і світла: всі меблі візуально легкі, на високих металевих ніжках. Замість шаф з орними дверцями – відкриті стелажі і навісні полиці. Модульні дивани часто комплектуються висувними столиками і підніжками, а іноді і вбудованою технікою.

Звичайно, в сучасному стилі краще оформляти не окремі кімнати, а весь будинок або офіс. В останньому доречні і техно, і хай-тек, і мінімалізм. Офісні меблі для керівників і персоналу, виконані в сучасному стилі, відрізняються функціональністю і зручністю. Як говорять її розробники, це сприяє підвищенню продуктивності праці офісних працівників.