Меблі в етнічному стилі

Меблі в етнічному стиліПервісна Африка і спекотний Схід, церемоніальна Японія і тропічні острови Індійського океану – в нас можна оформити інтер’єр в будь-якому з етностилей.

Меблі з національним колоритом випускають не тільки фабрики з «екзотичних» країн. Великою популярністю у наших покупців користуються стилізації від провідних європейських виробників. Наприклад, в модельному ряду французької компанії Roche Bobois є величезна колекція Les Voyages, у складі якої присутні меблі у дусі різних країн і народів.

А італійська фабрика Riva 1920 виготовляє табурети, столики і шезлонги з шматків стовбура кедра. Дизайн моделей створюють всесвітньо відомі майстри: Маттео Тун (Thun Matteo), Тері Дван (Dwan Terry), Паола Навоне (Navone Paola) і ін. Такі нарочито примітивні предмети можуть стати основою етно інтер’єру.

Етнічними по праву вважаються і плетені меблі. Вони найчастіше виготовляються з ротанга – тропічної ліани. У нас в країні продаються плетені меблі з Індонезії, Малайзії, Італії, Іспанії, Польщі і інших країн. Вироби місцевих умільців коштують набагато менше, ніж продукція європейських фабрик. Але останні можуть запропонувати не тільки високу якість, але і хороший дизайн моделей.

До речі, індонезійські меблі – це не тільки плетенка з ротанга. У Південно-східній Азії (зокрема, на островах Ява і Суматра) також ростуть тик і бамбук. З їх деревини роблять столи і стільці, лави і стелажі, ширми і етажерки.

Незмінною популярністю в нас користуються меблі в східному стилі. Його різновидів багато: японський, китайський, індійський, арабський і ін. Предмети у японському стилі відрізняються простотою форм і функціональністю. Але це швидше виключення, ніж правило. У більшості ж випадків, кажучи «східні меблі», ми уявляємо собі різьблені, багато декоровані ліжка, шафи і столи; дивани з яскравою кольоровою оббивкою, покриті витіюватим узором, прикрашені золотими кистями і бахромою. Атмосфера таємничого гарему панує в східній спальні.

Останнім часом багатьох притягує африканська тема. Для виготовлення меблів використовуються екзотичні породи деревини (венге, зебрано, чорне дерево), а самі предмети мають грубі рубані форми. Ще одна важлива межа «африканського» інтер’єру – нестримне буйство фарб.