Дерев’яні меблі

Дерев'яні мебліКожному хочеться купити меблі з дерева – точніше, з масиву деревини. Але не всім вона по кишені. У погоні за натуральним підготуйтеся до серйозних витрат.

Меблі з сосни.
Це виключення, яке лише підтверджує правило. Меблі з масиву хвойних порід деревини (сосни, ялини) коштують відносно недорого. Її випускають як вітчизняні фабрики, так і виробники з Північної Європи і Скандинавії. Масив сосни притягує перш за все своїм неповторним малюнком, який зовсім не псують сучки, дрібні тріщини і темні плями. На жаль, сосна – досить м’який матеріал, і на ньому добре видно сліди механічних пошкоджень.

Меблі з буку і дуба.
Ці породи деревини (разом з горіхом, вишнею, ясеном, кленом і ін.) називаються твердолистянними. Меблі з дуба випускають фабрики з Білорусії, України, Росії і країн Центральної Європи. Масив дуба – один з найміцніших матеріалів. Предмети з нього виглядають солідними і трохи важкуватими, але прослужать вони не один десяток років! Меблі з буку виготовляються в центральноєвропейських країнах. Найчастіше цей масив деревини використовується для виготовлення несучих деталей: підстав ліжок і диванів, каркасів столів і стільців і ін. Бук цінують за приємний колір і високу міцність. Тверді породи деревини насилу піддаються обробці, а виготовляти з них декоративні елементи і зовсім неможливо. Тому різьблені меблі або цілком виконуються з масиву м’яких порід дерева (осики, липи, тополі), або прикрашаються різьбленими накладками.

Меблі з дерева екзотичних порід.
Всі знають про венге, зебрано, червоне, чорне і залізне дерево. Предмети з них виготовляють багато європейських фабрик, в основному італійських. Але мало хто розуміє, що ці породи деревини звичайно використовуються не у вигляді масиву, а у вигляді шпону. Процес облицьовування деталей меблів називається фанеруванням. Не можна сказати «меблі зі шпону» – насправді вони виготовляються з плиткового матеріалу (ДСП, МДФ, тамбурато і ін.), до якого приклеюються тонкі пластини шпону. Це, звичайно, стосується не тільки венге і червоного дерева, але і вишні, горіха і інших цінних порід деревини.