Вибір дивана для вітальні

При виборі дивана для вітальні перш за все вирішимо для себе, для яких цілей ми його купуємо: чи хочемо ми прикрасити інтер’єр, чи мати додаткове спальне місце для гостей, чи сидіти на ньому в денний час, відпочивати з книгою? Інакше кажучи, визначимо його основне призначення. Якщо ми купуємо місце для сну, оптимальним варіантом стане диван-ліжко, який у разі потреби легко перетворюється на спальне місце.

Вибираючи цей варіант, ми керуємося наступними пунктами: 1. Перш за все, необхідно вибрати відповідну модель з безлічі пропонованих виробів меблевими салонами: традиційний диван або, залежно від розміру кімнати і наявності вільного місця, диван кутовий. Потім потрібно вибрати найзручніший спосіб трансформації дивана, який приваблює нас більшою мірою і здається нам найбільш надійним і простим: різні конструкції моделей «книжка», «софа», «акордеон» та ін. 2. Коли модель дивана остаточно вибрана, має відбутися складніше завдання – вибір оббивки.

На перший погляд здається, що це – дуже просте завдання: досить вибрати колірну гамму, що гармонує з навколишнім інтер’єром. Але це не зовсім так. Не всі оббивки є відповідними для конкретних моделей диванів. Багато що залежить від фактури тканини і від того, як виглядає та або інша оббивка на різних моделях. Визначити відповідну може тільки фахівець з великим досвідом.

Тому краще всього купувати диван на меблевих фабриках, де професійні дизайнери і консультанти нададуть необхідну допомогу у виборі оббивки. Поради проектувальників м’яких меблів і дизайнерів, безумовно, будуть дуже цінними. Там же можна придбати диван без додаткових націнок за відпускною ціною фабрики.

Якщо ми вибираємо диван для гостей, який розкладатимемо украй рідко, механізм його трансформації не такий важливий, як колірне і фактурне рішення оббивки. В даному випадку, можливо, правильніше починати вибір саме з оббивки, яка гармонійно вписалася б в інтер’єр вітальні, склала єдине ціле з іншими м’якими меблями. А після цього за допомогою професіоналів – проектувальників вирішити, яка модель дивана більш інших підійде до вибраної оббивки. Оскільки диван отримується для тривалої експлуатації і звичайно служить господарям десятиліттями, слід підійти до його вибору дуже відповідально і серйозно.