Програма для спальні: що входить?

Ліжко. Ліжко.
Далеко не найпопулярніший предмет модульних меблів для спальні. Як правило, в колекцію входить єдина модель ліжка декількох розмірів (під матрац шириною 140-160-180 і 200 см) і певної форми і типу каркаса. Вибирати висоту узголів’я, ніжок дозволяють лише фабрики преміум-сегменту. За додаткову платню базовий каркас ліжка можна доукомплектувати вбудованими системами зберігання. Не дивно, що ліжка найчастіше набувають окремо, доповнюючи ними корпусні меблі для спальні з гарнітура.

Приліжкова тумба. Приліжкова тумба.
Ця узагальнювальна назва для групи різнорідних предметів в спальні: і для низьких столиків, і для мініатюрних стелажів з одним-двома ящиками.

Найчастіше пропонуються «готельні» варіанти – «ліжко і тумби з боків». Не дивлячись на зручність і функціональність, не всі покупці бажають такий варіант. Деякі віддають перевагу над тумбами різноманітним надбудовам в узголів’ї ліжка. А таких моделей в рамках гарнітурів досить мало (ще один аргумент за покупку «окремого» ліжка).

В ролі приліжкових тумб можуть виступати не тільки власне тумби, але і низькі столики, і мініатюрні стелажі.

Платтяна шафа. Платтяна шафа.
Актуальна за відсутності вбиральні. Найчастіше це окрема (не вбудована) шафа. Така модель відмінно підходить до кімнати, оформленої в класичному стилі. Проте якщо ви намагаєтеся облаштувати спальню неправильної форми (з нішею), куди правильніше замовляти вбудовану шафу окремо.

Виробники економ-класу спеціалізуються на містких моделях з безліччю стулок. Преміум-марки пропонують мініатюрні шафки-несесери – своєрідну альтернативу комоду. Передбачається, що у володаря подібного спального гарнітура вже є повноцінне місце для зберігання речей – вбиральня.

Комод. Комод.
У колекціях для спалень використовують як традиційні комоди (з ящиками рівного розміру), так і особливий «білизняний» різновид – з декількома дрібними ящиками для зберігання дрібниць і парою глибоких нижніх – для несезонної ковдри, додаткової подушки і змінного комплекту постільної білизни.

Комбінація традиційний комод + дзеркало над ним складе конкуренцію туалетному столику. Хоча за наявності місткої вбиральні, місткості під ліжком або просторої шафи потреба в традиційному комоді, звичайно, відпадає.

Туалетний столик + крісло.
Виробники меблів рахують туалетний столик одним з обов’язкових елементів спальні. При його установці не забудьте, що відзеркалювальна поверхня не повинна бути видимою з ліжка.

У компанію до туалетного столика знадобиться сидіння. Найчастіше пропонується пуф, який засувається під стільницю. У класичному гарнітурі доречне легке крісло з підлокітниками.

Туалетний столик з кріслом традиційно належать до інтер’єру спальні.

Банкетка. Банкетка.
Так називається м’яка лавка, яку встановлюють «в ногах» ліжка. Сидячи на банкетці, зручно роздягатися перед сном (на краю матраца сидіти не рекомендується  – від точкового навантаження він приходить в непридатність). Вночі на банкетці може лежати покривало. А всередині неї, як правило, зроблені вбудовані місткості для зберігання додаткової подушки або піжами.

Банкетка, що встановлюється «в ногах» ліжка, — виключно корисний і функціональний предмет меблів: сидіти краще на ній, а не на матраці, на неї зручно тимчасово скласти одяг або плед.

Банкетка не знадобиться, якщо в кімнаті вже є інше сидіння.