Словник меблевих термінів

Вітраж – орнаментальна або сюжетна композиція з кольорового скла або іншого прозорого матеріалу, проникного як для денного, так і електричного світла.

Газліфт — пневматичний пристрій підйому і опускання фасаду.

Гардеробна кімната — французьке слово «гардероб» означає «зберігати плаття».
Функціонально гардеробна кімната є шафою великих розмірів, в якій зберігаються одяг і речі, а також часто — пилосос, прасувальна дошка.

Карниз — декоративний, профільований, горизонтальний виступ, що завершує меблевий виріб зверху. Часто застосовується при декоруванні високих шаф,  буфетів і кухонних меблів.

Ламіннований ДСП (ЛДСП) — стандартна шліфована ДСП плита, поверхня якої покрита стійкою ламінованою плівкою Перш ніж перетворитися на ЛДСП, ДСП піддається облицюванню під високою температурою і при високому тиску, після чого покривається паперово-смоляною плівкою і гігростійким лаком. ЛДСП забезпечує чудові споживчі якості, привабливий зовнішній вигляд і хороші фізико-механічні властивості, не вимагає подальшої обробки і є якнайкращим матеріалом для виробництва побутових, офісних і кухонних меблів.

МДФ — (Medium Density Fiberboard, деревно-волокнисті плити сухого пресування) один з найбільш затребуваних матеріалів для виробництва високоякісних меблів. В основному використовується для виготовлення меблевих фасадів.

Метабокси (металобокси) – сталеві боковини для висувних ящиків на роликових направляючих. Метабокси (металобокси) зручніші звичайних дерев’яних ящиків, оскільки їх переміщення здійснюється з меншим зусиллям – при закритті метабокс втягується майже автоматично. Метабокс (металобокс) легко викочується і виймається з будь-якої сторони. Вміст метабокса добре є видимим.

Плівка ПВХ. В даний час декоративні ПВХ плівки для меблевої промисловості, виготовлені на мембранних (вакуумних) пресах, достатньо широко застосовуються для обробки всіх видів меблів. Плівки виготовляються з твердого ПВХ, який не містить випаровуваних пластифікаторів. За рахунок цього, плівки мають підвищені термічну і хімічну стійкість, міцність від царапання, кольоростійкість.

Фальш-панель — декоративний  елемент, який використовують для збільшення висоти і ширини меблів,  прикриття невживаного простору і додання естетичного вигляду.  По фактурі і кольору вона, як правило, така ж, як і обробка виробу.

Фурнітура — допоміжні деталі, необхідні для виробництва меблів. (ручки,замки,ножки і т.д.)

Хай-тек   —   найсучасніший стиль інтер’єру, що недавно  прийшов на меблевий ринок. Стиль високих технологій, заснований на правильній геометрії форм, витонченості обробки. Дизайн в стилі хай-тек це метал, скло і небагато пластика. Саме в інтер’єр хай-тек без проблем вписується будь-яка сучасна домашня побутова техніка.