Диван від Фабріціо Заппа

Дизайнер Фабріціо Заппа зробив для Riva 1920 диван під назвою Nudo: робота майстрів марки з цим проектом продемонструвала чуттєвість, яку можна вкласти в скульптурну обробку дерев’яної поверхні. Вона гладка і одночасно горбиста, як людське тіло. А Андреа Гатті продемонстрував своє почуття гумору, зробивши ящик для зберігання взуття, «замаскований» під старомодну бібліотечну картотеку.

Паралельно з роботою Salone del Mobile в передмісті Мілана Ро, в самому місті, його бутиках, музеях і галереях, проходять заходи Тижня дизайну. В її рамках за традицією продемонстрував свої новинки французький модний будинок Hermes. Його інсталяція, головну роль в якій «зіграли» предмети нової колекції для будинку — текстиль і шпалери, меблі і порцеляновий посуд, — розмістилася в спеціально споруджених декораціях, що імітують білені кам’яні стіни будиночків на грецьких островах. Особливість інтер’єрних (та й всіх інших, мабуть) колекцій Hermes — їх надзвичайно оманлива простота з подвійним дном, в яких заховані смисли і секрети майстерності.

Так, в нову колекцію увійшли бамбукові табурети і лавки Karumi. На перший погляд, це звичайна південно-східна реміснича меблі. Але не тут-то було: проект меблів розробив Прітцкерівської лауреат архітектор Алвару Сиза, а всередину порожніх бамбукових планок заведений ущільнювач з карбону. Або кавовий стіл Aes: з боку — звичайний лаконічний присадкуватий стіл. Однак дизайнери з британської студії Barber & Osgerby, неспроста назвали модель Aes, в перекладі з латині — «бронза»: стіл, як сучасна скульптура, цілком відлитий з бронзи і ретельно відшліфований. Об’єкти Lien d’Hermes, що виглядають як кінська упряж, насправді служать вішалками для одягу, переплетенням для ваз та шкатулок і навіть вічним календарем. Їх розробила Studio Hermes у співпраці з Гійомом Дельвіні і Деміеном О’Салліваном. Дизайн розписних лакованих скриньок від Джанпаоло Паньї повторює принт на шпалерах з сезонної колекції Hermes.