Видаляємо плями з м’яких меблів

Радіти обновкам – цілком природно, а вже такій епохальній покупці, як меблі, і поготів. Але як це нерідко буває в житті, від радості до засмучення – всього один крок. Ще недавно м’які меблі блищали первозданними фарбами, і ось на тобі – неприємність! Пляма, як на зло, опинилася на найвиднішому місці. Що робити? Перш за все, не панікувати, адже ситуацію цілком можна поправити. Наприклад, якщо на м’які меблі пролитий гарячий віск, не намагайтеся видалити його відразу — дайте остигнути. Потім, коли висохне, сухий віск свічки роздрібніть, відскребіть і зберіть пилососом. Повністю бажаного ефекту відразу не доб’єтеся, але це зовсім не означає, що варто опустити руки. Пляму, що залишилася, накрийте промокальним папером, а потім пропрасуйте тканину. Наступна операція — нанесення на неї метилового спирту. На закінчення поверхню висушують. Цілком можливо, на оббивку м’яких меблів потрапила кава. Спочатку ретельно промокніть тканину, після чого обробіть її розчином м’якого мила.

Залитий пивом улюблений диван також щонайшвидше промокніть, і тут же нанесіть на нього розчин оцту з розрахунку 2 ст. ложки на літр води. Ще раз промокніть вологу, висушуючи тканину. Той, кому доводилося виводити плями від шоколаду, знають, наскільки непросто це зробити. Не впадаючи у відчай, злегка підсушіть забруднену ділянку дивана або крісла, а коли пляма висохне, гарненько його очистіть. На закінчення забруднену ділянку ретельно обробіть розчином м’якого мила і просушіть. А фруктовий сік можна видалити з оббивки м’яких меблів розчином з суміші аміаку з оцтом. Оброблену ділянку, природно, просушують. Пляму джему видаляють розчином м’якого мила з оцтом. Тканину швидко промокніть. Але і це ще не все: вологу пляму посипають сіллю, яка повинна ввібрати вологу. Коли тканина висохне, почистите її, а ще краще м’які меблі пропилососити. І вже зовсім незавидна ситуація, коли диван або крісло вимазано чорнилом. Не гаючи часу, промокніть їх ацетоном, і хай забруднена ділянка неслаколько підсохне.

В кінці нескладної процедури його потрібно промокнути вологою губкою і просушити. Романтичний вечір деколи завершується зовсім не запланованою подією. Прекрасна обстановка, повне розслаблення, але один ніяковий рух, і на дивані – прикра пляма від білого вина. Доводиться все відкладати і займатися порятунком дивана. Досвідчена господиня перш за все обробить забруднену ділянку розчином, який складається з метилового спирту і води. Другий раз на пляму гарненько протре розчином м’якого мила і ретельно просушить тканину. При попаданні на м’які меблі червоного вина застосовується інший засіб. Не втрачаючи часу, промокніть тканину і посипте її сіллю. Сіль повинна ввібрати вино. Висохлу тканину почистіть або пропилососьте. Якщо під рукою завжди буде невелика домашня енциклопедія, що складається, зокрема, також і з цих відомостей, можна не боятися за обожнені м’які меблі.