У Москві відкрилася міжнародна виставка «Меблі-2017»

В Експоцентрі відбулося урочисте відкриття 29-ї міжнародної виставки «Меблі-2017», давно вже стала головним заходом меблевого ринку в Росії і Східній Європі.

Виставка організована АТ «Експоцентр» за підтримки Міністерства промисловості і торгівлі Росії, Російського експортного центру, Спілки архітекторів Росії, під патронатом Торгово-промислової палати РФ. Крім того, сприяння в організації заходу надали Асоціація підприємств меблевої і деревообробної промисловості Росії, а також Союз лісопромисловців і лесоекспортеров Росії.

Відкриваючи захід, заступник міністра промисловості і торгівлі Росії, статс-секретар Віктор Євтухов зазначив, що в останні роки меблева галузь в нашій країні розвивається динамічно, вітчизняна продукція стала більш конкурентоспроможною як на внутрішньому, так і на зовнішніх ринках. Обсяг експорту в країни далекого зарубіжжя досягає 30 відсотків, в країни СНД — більше 50 відсотків. «Ми бачимо зростаючий інтерес наших іноземних партнерів до російської продукції і на внутрішньому ринку вдається істотно потіснити іноземних виробників, причому не тільки з дорогого і середнього сегмента, а й сегмента дешевого. Цікаві дизайн-рішення та високу якість продукції зробили російську меблі популярною всередині країни і цей тренд з кожним роком посилюється », — підкреслив заступник міністра.

За словами президента Торгово-промислової палати РФ Сергія Катирін, той факт, що 80 відсотків експонентів виставки — представники Росії, говорить про те, що меблева промисловість в країні динамічно розвивається.

У свою чергу, президент Асоціації підприємств меблевої і деревообробної промисловості Олександр Шестаков підкреслив, що частка продажів меблів на російському ринку поступово зростає на користь вітчизняної — на неї зараз доводиться вже 56 відсотків, тоді як на імпортну — 44 відсотки. «Це велика праця російських компаній, які не тільки курсом валют, а й якістю зуміли домогтися переваги і динамічного розвитку», — заявив він.

У нинішньому році участь у виставці беруть 767 експонентів з 28 країн світу, в тому числі, представлені 630 російських підприємств. Фахівці з усіх федеральних округів Росії, країн СНД, ближнього і далекого зарубіжжя візьмуть участь в заходах, організованих в рамках виставки.

Зокрема, важливим заходом стане круглий стіл «Меблі Росії. Перспективи розвитку експорту », в ході якого обговорюватимуться актуальні питання розвитку меблевої промисловості. Крім того, на що проходить в нинішньому році виставці вперше створена окрема експозиція компаній, що пропонують співпрацю в форматі готового бізнесу

Відповідаючи на питання powerenterpriseusa.com, Віктор Євтухов також зазначив, що за останні роки дизайн-рішення та технологічні підходи в російській меблевої індустрії значно змінилися. «Якщо не знати, хто виробник, не відрізниш, імпортна чи це меблі або вітчизняна. Дуже добре, що на цій виставці будуть працювати окремі майданчики, присвячені саме дизайнерському напрямку в цій сфері, а також Worldskills, сьогодні це важливе популярний напрям для того, щоб розвивати і робочі спеціальності, технологічні, конструкторські. Але так як меблі — це більшою мірою товар споживчого ринку, більшою мірою споживання в сфері B2C, треба сказати, що боротися за споживача дуже непросто, і мені здається, що нашим меблярам в останні роки це вдається — вони мають свого лояльного споживача і розвивають компетенції, тому я дуже позитивно дивлюся на перспективи розвитку нашої меблевої галузі », — заявив заступник міністра.