Скляні меблі

Скляні мебліУ всіх є вдома шафки зі скляними дверцями. Але мова не про них. У сучасних інтер’єрах міцно зайняли місце меблі зі скла.

Так-так, повністю зі скла, без жодного металевого каркаса. Такі моделі чудово підходять для інтер’єрів в стилі мінімалізму або хай-тек. Зі скла зроблені і «скелет» предмету, і навісні елементи: стільниці, полиці і т.д.

Для виробництва меблів використовуються два види скла: загартоване і триплекс. Перше проходить високотемпературну обробку, потім швидко охолоджується, внаслідок чого матеріал набуває підвищеної міцності. Друге – триплекс – це тришарове скло, виготовлене на спеціальному устаткуванні. Між двома шарами скла поміщають смолу або полімерну плівку. Тому, якщо ударити молотком по триплексу, він лише піде тріщинами. А загартоване скло розіб’ється на дрібні осколки з округлими краями.

Меблі звичайно виготовляються зі скла досить великої товщини (8-12 мм), іноді гнутого. Цілком скляними випускаються настінні полиці і полички (для гостиної і ванної кімнати), обідні столи і журнальні столики, вітрини і стійки для апаратури. Виготовляють ці предмети здебільшого італійські фабрики.

Звичайно, меблі зі скла вимагають дбайливого поводження і хорошого догляду, адже на поверхні можуть залишитися подряпини від гострих предметів і відбитки пальців.