Ковані меблі

Предмети з кованого металу виготовляються вже не одне тисячоліття, але як і раніше користуються заслуженою популярністю. Це меблі на століття – такі можна передати дітям і внукам.

Ковані мебліЩо ж кують? Найчастіше сталь, рідше – алюмінієві сплави. В давнину також ковали мідь, золото і срібло. Взагалі, куванням називається процес обробки металу тиском (у нагрітому стані). В результаті він набуває потрібної форми, стає щільнішим, а деталі з’єднуються один з одним. Розрізняють штампування і вільне кування. Методом штампування звичайно виготовляються великосерійні меблі, а вручну, зрозуміло, виготовляються дрібносерійні і штучні вироби.

Ковані меблі використовуються як всередині приміщень, так і на відкритому повітрі.

Для спальні.
Тут доречне коване ліжко і приліжкові столики з кованою підставою. Узголів’я і «в ногах» ліжко часто прикрашає ажурний узор (популярні рослинні і квіткові мотиви). Є і строгіші моделі, спинки яких складаються з вертикальних і горизонтальних металевих лозин. Ковані ліжка незвичайно міцні і служитимуть вам довгі роки.

Для вітальні.
Родзинкою кімнати стане кований диван, оббитий красивим текстилем або шкірою. На нього зручно сісти з чашкою чаю, а книжку покласти на кований столик, що стоїть поблизу. Стільниця може бути виготовлена зі скла, дерева або каменя.

Для кухні і їдальні.
У цих приміщеннях хороші ковані столи і стільці. Вони дуже стійкі, але важкі. Крім того, стільці доводиться постійно пересувати. Не всяке підлогове покриття витримає такі навантаження. Плитку і ламінат можна подряпати, лінолеум – продавити або навіть порвати.

Для передпокою.

Вхідну зону можна повністю меблювати кованими предметами: банкеткою, консоллю, вішалкою. З ними буде чудово поєднуватися дзеркало в ажурній металевій оправі. Ковані передпокої сьогодні в моді.

Для саду.
Добре посидіти на природі в теплий літній день. Але постійного перебування поза приміщенням ковані садові меблі не витримують, оскільки виготовлені не тільки з міцного металу, але і з інших матеріалів. Ковані стільці і дивани мають текстильну оббивку, столи – дерев’яну стільницю. Такі предмети краще використовувати під дахом: на веранді, терасі або в альтанці.