Як виготовити диван своїми руками?

Різноманітність представлених продажу моделей диванів, здавалося б, може задовольнити будь-який, навіть найвимогливіший смак. Проте деколи їх вартість робить м’які меблі недоступними для більшості громадян, тоді як якість її виготовлення іноді залишає бажати кращого.

Якщо ви умієте працювати із столярними інструментами і маєте хоч би деякі поняття про меблеве виробництво, спробуйте зробити диван своїми руками. Це не таке складне завдання, як може показатися на перший погляд, за те ви зможете виготовити диван, оптимально відповідний за розміром і відтінком до навколишнього оточення, а домочадці ще раз переконаються у вашій здатності створювати потрібні в побуті речі, що відрізняються естетичністю і зручністю.

Почати роботу над виготовленням дивана стоїть з виготовлення ескіза і креслення, яке допоможе розрахувати необхідну кількість матеріалу і дасть деяке уявлення про зовнішній вигляд готового виробу. Сучасні дивани і крісла відрізняютьсярізноманітністю виконання – їх стиль може бути класичним, мінімалістічним, позбавленим і натяку на декорування, або, навпаки, розкішним і вишуканим, таким, що нагадує італійські меблі середньовіччя.

Каркас будь-якого виду дивана виготовляється на основі дерева, металу, спеціального пластика підвищеної міцності і їх поєднань, відповідно до креслення. З твердих матеріалів необхідно виготовити прямокутну основу, підлокітники, ніжки і щаблину — в ролі останніх можуть виступати як дерев’яні дошки, так і металева сітка, натягнута по периметру основи і закрита мішковиною, щоб запобігти висипанню оббивного матеріалу.

Приділіть особливу увагу зміцненню конструкції, щоб вона могла легко витримати не тільки власну вагу, але і сумарну масу людей, які одночасно сидітимуть на дивані. Щоб диван був м’яким і зручним, необхідно поклопотатися про його набивання, в ролі якого можуть виступати поролон або синтетичний матеріал, кінський або прогумований волос. Перші дешевші, але менш довговічні, другі – якісніші, але, з їх використанням, м’які меблі стають дорожчими.

Шари оббивки накладаються на диван відповідно до ескіза, щоб додати поверхні виробу привабливу рельєфну форму. Купувати набивання бажано із запасом – при виконанні обтягування, можливі утворення рихлих ділянок, які потрібно буде додатково підсилити за допомогою оббивного матеріалу. Саме обтягування закріплюється на каркасі за допомогою спеціального меблевого степлера і міцних металевих скоб по периметру основи, а також — із застосуванням обтягнутих гудзиків або декоративних швів по поверхні спинки.