Вибираємо диван для дитячої кімнати

Покупка дивана для дитячої кімнати – відповідальна і непроста справа. Необхідно вибрати такий диван, який би органічно вписувався в інтер’єр дитячої і подобався самій дитині. Також не варто забувати і про комфорт, практичність і функціональність м’яких меблів для дитячої, адже дитина неодмінно влаштує новому дивану «перевірку на міцність». Тому варто звернути увагу не тільки на конфігурацію дивана, але і на його оббивку – тканина, якою оббитий диван, повинна бути міцною, красивою і в той же час максимально стійкою до забруднень. Сьогодні можна зустріти оббивну тканину з тефлоновим покриттям – вона відповідає всім вищепереліченим вимогам. Вона практично не брудниться (що забруднює речовину, потрапляючи на таку тканину, не вбирається в неї і не утворює плям), декоративно виглядає і подобається дітям, оскільки її поверхня приємна і бархатиста на дотик. Витерти будь-яке забруднення з такої оббивки можна швидко і легко — вологою губкою або серветкою. Зрозуміло, вартість дивана з такою оббивкою буде дещо вищий, ніж ціна дивана з оббивкою із звичайної меблевої тканини. Але і «проживе» такий диван довше. Втім, можна заощадити – придбати диван із змінними чохлами із звичайної оббивної тканини. Прослідкуйте, щоб всі чохли легко знімалися. Тоді ви зможете у будь-який час просто попрати диванні чохли в пральній машинці або здати їх в хімчистку. А якщо один з чохлів безнадійно зіпсується, забрудниться або порветься – його можна буде безболісно змінити на новий.

Вибираючи диван для дитячої, віддавайте перевагу максимально компактним, зручним, не громіздким моделям – тоді у будь-який момент можна буде зробити перестановку (діти часто виступають ініціаторами таких змін в інтер’єрі). Великогабаритні важкі дивани часто займають занадто багато місця в дитячій і не відзначаються мобільністю. Якщо дитина буде щодня спати на дивані, зверніть особливу увагу на якість матраца. Він не повинен бути занадто м’яким або тонким.

Перевагу якому ж забарвленню віддати? В ідеалі варто узяти з собою в магазин дитину – хай воан сама підбере той відтінок, який їй до душі. Тільки в цьому випадку покупка її по-справжньому обрадує. Вислухавши думку дитини, проаналізуйте його (деколи дітям подобаються дуже яскраві, «кислотні» відтінки, які з часом почнуть дратувати зір). Якщо вибраний дитиною колір оббивки добре поєднується із загальною колірною гаммою кімнати і здається вам достатньо практичним, сміливо погоджуйтеся.

За матеріалами сайта Дитячий світ.