Як уникнути помилок в облаштуванні спальні

Психологи про головні характеристики спальні говорять так: спокій і безпека. У перекладі на «архітектурно-дизайнерсько-декораторську» мову це означає — простір, гармонія форм, кольору і стилю; екологічні матеріали. А тим, для кого ця спальня власне призначена, тобто простим смертним, замовникам і покупцям меблів, важливо просто комфортно відчувати себе, засинаючи і прокидаючись.

На стику інтересів — індивідуальних і професійних і народжується інтер’єр ідеальної спальні на замовлення.

Ми не говоримо, що «крок вліво — крок управо прирівнюються до розстрілу», і, проте, помилки в облаштуванні спальні загрожують як мінімум хронічним недосипанням. За твердженням психологів, інтер’єр здатний впливати на самопочуття навіть уві сні. Причому не на тактильному рівні — тут все більш або менш зрозуміло: якщо ліжко скрипить і матрац незручний, то про який здоровий сон не може йти мова. Для витончених натур навіть неправильно підібрані форма узголів’я і колір меблів можуть зіграти вирішальне значення. Між іншим, за статистикою, тільки одна людина з десяти може похвалитися тим, що завжди спокійно засинає і прокидається вчасно і у чудовому настрої. Часто сняться кошмари? Означає ця стаття для вас! Пропонуємо рейтинг найпоширеніших помилок в облаштуванні спальні і рекомендації професіоналів як їх уникнути.

Почнемо з наочних помилок, далеких від психології. Дуже важливо правильно визначити розмір меблів, дотримуючись пропорцій приміщення. Узяти, наприклад, ліжко. Як правило, в салоні указуються розміри спального місця, а не зовнішні габарити, які залежно від дизайну можуть бути значно більшими, попереджає сайт http://medicalplanet.info/. Вибрана модель може елементарно не вписатися в приміщення.

Найчастіше це визначення використовується стосовно кухні і кабінетів. Але ергономіка — тобто комфортне розташування і конфігурація меблів не менш важлива і для спальні. Так, для основних проходів потрібно передбачити мінімальну відстань не менше 70 см (у спальнях літніх людей — не менше метра). Навіть при такому мінімумі меблі на замовлення краще вибирати без гострих кутів, інакше ви ризикуєте постійно ходити з синяками. Якщо шафа-купе або ліжко розміщуються біля дверей, то необхідно залишити зазор хоч би 10 см, щоб не виникав ефект «тунеля» навколо дверного отвору.

Продовження: Психологічні аспекти облаштування спальні