Психологічні аспекти облаштування спальні

Переходимо до психологічних моментів. Улюблена тема фахівців з феншуй — дзеркала у спальні. І, між іншим, ультрамодні дзеркальні стелі в концепцію цього учення ніяк не вписуються. Та і психологи взагалі не рекомендують використовувати цей предмет в спальні з тієї причини, що відображення в дзеркалі вранці не завжди підвищує настрій.

Врешті-решт, розміщувати чи не розміщувати тут дзеркала і в якому форматі це робити — особиста справа кожного. Можна керуватися іншою мотивацією — в невеликій спальні дзеркальні двері шафи-купе візуально збільшують об’єм. При цьому для психологічного комфорту важливо враховувати два моменти: у дзеркалі не повинні відображатися ліжко та інше дзеркало (в цьому випадку виникає «коридор віддзеркалень», а навіщо вам такі містифікації, в кімнаті для сну?, запитує сайт Науковий всесвіт.).

Розташування ліжка на подіумі — безумовно, цікавий дизайнерський прийом. Знову ж таки для невеликих приміщень в ньому є істотний додатковий плюс — в ящиках, обладнаних під ліжком можна розмістити масу всього (навіть прасувальна дошка сюди поміститься при бажанні). А ось психологи в цьому бачать свої мінуси — якщо це місце перетвориться на накопичувач для речей, які просто шкода викидати, то спати в такому «енергетичному полі» буде украй некомфортно. Загалом, якщо вже беретеся влаштовувати місце для зберігання під ліжком, то необхідно підтримувати тут порядок і періодично «чистити карму», просто кажучи, викидати зайве.

Ще трохи про феншуй. Про нього неможливо не говорити, коли обговорюються психологічні моменти облаштування будь-якої кімнати, а особливо — спальні. Поганим тоном для подружньої спальні вважається придбання ліжка з двома матрацами. Це — до розставання. Так само, як і розташування спального місця під балкою, проекція якої візуально «ділить» ліжко. «Поганий» вплив балки за феншуй можна нейтралізувати різними способами (хоч «музикою вітру»). І подвійний матрац — теж вирішувана проблема. На індивідуальне замовлення фірми можуть виконати матрац практично будь-якого розміру з комбінованим наповненням, завдяки якому обидві особи відчуватимуть себе комфортно, незалежно від різниці у вазі.

Спальня — інтимний простір і за великим рахунком локальне точкове освітлення тут набагато потрібніше, ніж загальне світло від громіздкої центральної люстри. Освітлення повинне бути рівним і не дуже яскравим. Для цього цілком підійдуть бра, торшери, світлодіодні лампочки по периметру кімнати.

Продовження: Помилки-лідери в інтер’єрі спальні