Дизайн кухні – перший крок в облаштуванні дому

Ніхто не сперечатиметься, що кухня – найважливіше приміщення в квартирі або будинку. Кожній господині хочеться, щоб це місце було затишним і привабливим, зручним і чарівним, функціональним і стильним. З деякою часткою іронії потрібно визнати, що сучасні забудовники почалиали враховувати, що кухня повинна бути «дещо» більшою, ніж 4 квадратних метри, магічна цифра, до якої, мабуть, прагнули проектувальники «хрущовок». Розміри і планування кухонних приміщень сучасних новобудов дозволяють зробити дизайн кухні яскравим, унікальним.

З чого почати облаштування кухні? Із стяжки на підлозі? Зі штукатурки стін? З прокладення комунікацій? Відповідь – ні. Як не дивно це може видатися, починати треба з розстановки меблів і техніки. Віртуальної, звичайно, розстановки. Тобто, вам, в першу чергу, потрібно скласти проект кухні. І зробити це повинні не дизайнер інтер’єру, а дизайнер-конструктор кухонних меблів, фахівець, який реалізував вже не один проект.

При проектуванні потрібно врахувати багато чинників, нюансів, параметрів меблів і техніки, про які дизайнер інтер’єру або виконроб, або ви самі можете не знати і не здогадуватися. Природно, в розробці проекту ви повинні брати безпосередню участь, адже саме ваші побажання необхідно прийняти за основу. При проектуванні береться до уваги перелік і параметри основних предметів побутової техніки кухні: холодильник, духова шафа, варильна поверхня (або стаціонарна плита), посудомийна машина, пральна машина, витяжка, мікрохвильова піч. Крім того, треба буде розбити кухню на зони, вирішити, де буде основна робоча зона для оброблення, визначити, де функціонуватимуть побутові прилади – ваші помічники в підготовці і приготуванні продуктів – кухонний комбайн, електрочайник, соковижималка, міксер, блендер, тостер тощо. Крім того, що потрібно розставити по місцях кухонні меблі і побутову техніка, не забудьте і про обідню зону.

І ось коли у вас вже спланований інтер’єр кухні, можна приступати безпосередньо до ремонту. На проекті повинні бути вказані габаритні розміри кухні, висота тумб, висота верхніх шафок (антресолей), відстань між тумбами і антресолями, позначена зона витяжки, а значить можна визначити центр витяжки і розміри підйому фартуха кухні в цій зоні.

Знаючи всю розстановку, ви зможете правильно покласти плитку фартуха кухні, в потрібних місцях зробити розетки, вивести труби підведення води і відведення до каналізації і найприємніше – не потрібно буде нічого переробляти і не потрібно буде під щось підлаштовуватися, а значить одержати комфорт і красу, при цьому заощадивши гроші.

Стаття передрукована з сайта львівської газети «Інформатор».