Стільниці на кухню — особливості вибору

Топами сучасної кухні є фасад кухонного гарнітура, фартух робочої зони і стільниця. Саме ці три кити створюють загальну концепцію кухонного інтер’єру. Але якщо вибір перших двох продиктований в першу чергу їх естетичну складову, і лише в другу — функціоналом, то стільниця — це жорсткий симбіоз двох начал. Здавалося б, естетика другорядна в порівнянні з її експлуатаційними характеристиками. Однак, настрій людини, який готує їжу, вкрай важливий. А для того, щоб забезпечити гарний настрій кухареві естетична складова його робочого місця досить істотна. Тому кухонна стільниця повинна бути красивою.

Який функціонал стільниці?

Стільниця являє з себе монолітну або складається з декількох частин плиту, закріплену на кухонних тумбах. Товщина її залежить від матеріалу виготовлення і коливається від 2 до 7 см. Зазвичай стільниця складається з основи (найчастіше фанери) і облицювання. Колишні вельми популярними деякий час назад пластикові стільниці проявили себе не з кращого боку — вони виявилися вкрай недовговічними. Зараз завдяки розвитку інноваційних технологій на меблевому ринку пропонується вагомий перелік матеріалів виготовлення стільниць для кухонних гарнітурів:

  1. дерево
  2. ламіноване ДСП
  3. натуральний камінь
  4. штучний камінь
  5. метал
  6. загартоване скло
  7. керамічна плитка
  8. акрил

Ці матеріали в більшій чи меншій мірі стійкі до високих температур, до стирання, не бояться вологи, не накопичують жир і легко очищаються. Однак кожен з них має свої особливості, позитивні і негативні сторони як в плані експлуатаційних характеристик, так і щодо їх естетичну складову.

Дерев’яні стільниці — данина традиціям

Дерев’яні стільниці найбільш органічно виглядають в стилі прованс і лофт. Виглядають вони досить просто, тому ідеально вписуються в еко-стиль. Їх м’яка, тепла текстура привносить затишок і умиротворення в інтер’єр кухні. Однак незважаючи на те, що деревина піддається ретельної шліфовки і покриття спеціальними маслами, вона недостатньо міцна і схильна до механічного пошкодження у вигляді вм’ятин і сколів при сильному фізичному впливі. Сучасні способи обробки максимально уберігають дерев’яну стільницю від впливу вологи, проте її експлуатація все ж вимагає дбайливого звернення. Згодом вона красиво темніє, але все ж час її експлуатації не настільки довговічне, як стільниць з інших матеріалів. Гарячі предмети можуть зіпсувати її зовнішній вигляд.

Стільниці з ламінованого ДСП — симбіоз міцності і декоративності

Це самий бюджетний варіант. Захисний прозорий шар, яким покрита ламінована стільниця, робить її термо-, світло- і зносостійкого. Крім цього до її позитивним експлуатаційним характеристикам відноситься невразливість до механічних ударів, до хімічного впливу розчинників, засобів для чищення, інших агресивних речовин. Стійка ламінована стільниця і до подряпин, високих температур і сонячного світла. Завдяки своїй жароміцності стільниця даного типу може використовуватися поблизу кухонної плити без ризику займання і деформації. Місця врізання вбудованої техніки та мийки повинні бути ретельно оброблені герметиком.

Стільниці з натурального каменю

Стільниці з натурального каменю виглядають розкішно. Виготовляються вони з листів кам’яних блоків, яким надають на спеціальному обладнанні закінчені риси. Оскільки виготовлення їх досить складно, вартість стільниць з натуральних каменів досить висока. Вони дуже щільні і гігроскопічні. Недоліком їх є велика вага. Крім того, вони не піддаються відновленню. Отже, за допомогою воскового олівця неможливо усунути відколи. З огляду на їх пористість, після установки стільницю з натурального каменю необхідно обробити захисним складом. В іншому випадку в’їдаються плями від рідини можна буде видалити, тільки заново її пополірувавши.

Стільниці зі штучного каменю

Краса цих стільниць в тому, що, реалістично повторюючи малюнок натурального каменю, вони не деформуються і не брудняться, вони жаростойки і гігроскопічні. Дані стільниці легкі в догляді і мають необмежений термін служби, що робить їх найбільш практичним варіантом. Завдяки превеликий різноманітності текстур і колірного рішення стільниці зі штучного каменю гармонійно вписуються в будь-який кухонний гарнітур.

Стільниця з металу

Дуже органічні для кухонь в стилі лофт або хай-тек. Характеризуються високою стійкістю до механічних і термічних пошкоджень, підвищену вологостійкість і гігієнічністю. Мають дуже великий термін експлуатації.

Недоліком їх є те, що на них вкрай помітні найменші плями і краплі, видно навіть сліди від дотику рук.