Кухня і її важливі елементи

Залежно від способу життя господарів кухня в інтер’єрі сучасного будинку може грати різну роль.

Якщо кухня не призначена для того, щоб на ній готували, то її об’єднують з вітальнею і їдальнею. Така кухня, наприклад, у домі неодруженого або молодої бездітної сім’ї, може складатися з мінімуму меблів, практично тільки з побутової техніки. Ця стильна невелика кухня складається з великого холодильника з відділеннями для вина, варильної поверхні і миття. Стійки для посуду (скло і пластик) і невеликий хромований столик сервіровки мають ролики і можуть пересуватися. У такій кухні витяжка майже не використовується і має швидше функцію декоративної полички.

Зовсім інша справа, коли кухня використовується за її прямим призначенням і повною мірою: на ній готують часто і для всієї сім’ї. У такій кухні багато різноманітної побутової техніки і повинно бути достатньо меблів — все повинно служити максимальній зручності для приготування їжі. Тому основний критерій проектування такої кухні — функціональність, і з цієї точки зору кухню краще ізолювати.

Сучасна кухня — часто найбільш «просунуте» приміщення у домі, найбільше насичене побутовою технікою. Але навіть найбільш високотехнологічне устаткування у наш час досить швидко зживає себе — адже техніка практично щороку оновлюється, і потрібно бути готовим до того, що куплена сьогодні пральна або посудомийна машина завтра вже застаріє.

Тому, можливо, і не варто підбирати техніку тільки за принципом новизни. Є сенс купувати побутову техніку, звертаючи особливу увагу не тільки на її технічні характеристики, але і продумати, наскільки органічно вона впишеться в загальне дизайнерське рішення інтер’єру кухні.