Російський меблевий ринок: статистика і характеристика

Близько 70% російських меблевих виробників переконані в тому, що можуть робити кухонні меблі серійно або під замовлення. Обсяг кухонних меблів, що випускаються ними, можна умовно розділити за вартістю на чотири цінові сегменти:

• нижній (з вартістю погонного метра $150–300);

• середній ($300–500);

• вище за середнє і високий ($500–1000);

• елітний (до $15000).

Кожен діапазон характеризується використанням певних матеріалів, фурнітури і технологій. У кожному з них – свої групи виробників і свої лідери.

Сьогодні переважна більшість дрібних російських виробників працюють в нижньому ціновому сегменті. Близько 30% – в середньому. Приблизно два десятки фабрик гідні високого сегменту, оскільки виготовляють високоякісні кухні з екологічно безпечних матеріалів, використовуючи сучасні технології. Є чатсина таких, які стверджують, що можуть виробляти навіть елітні кухні.

Частка імпортних кухонь на російському ринку становить понад 50%. Більше половини всіх імпортних кухонних меблів ввозить колишні соцкраїни, що конкурують з російськими виробниками в середній ціновій категорії (наприклад, Словенія, Польща). Платоспроможні споживачі явно віддають перевагу імпорту, у високому ціновому діапазоні змагаються між собою два основні гравці – Італія та Німеччина.

Джерело: floret.info