Кухня: з чого складається ціна?

Кухня: з чого складається ціна?На вартість кухонного гарнітуру впливають безліч чинників: це спосіб збірки каркаса, матеріали фасадів і стільниці, якість фурнітури, країна-виготівник, популярність фірми-виробника, новизна моделі і т.д. Самі витратні елементи — фасади і фурнітура, їх вартість може складати до 70% від всієї ціни кухонних меблів.

Що вважаємо погонним метром?

Багато продавців при розрахунку ціни кухонного гарнітура користуються поняттям «вартість погонного метра». Так називають орієнтовну початкову вартість кухонного гарнітура. Коли ж ви по своєму бажанню складете оптимальний для вас варіант, вартість кухні може збільшитися в півтора-два рази.

Отже, ціна складається з наступних елементів: фасад (20-50%), фурнітура (25-50%), стільниця (10-40%), корпус (10-30%), мийка і змішувач (10-20%), плінтуси, герметики, скляні елементи (5-10%), доставка і збірка (10-15%).

На чому можна заощадити?

Фасад.
Один з найдорожчих елементів кухні. Фасад може бути зроблений з масиву і шпону дерева (найдорожчі фасади), а також з МДФ (найпоширеніший і практичніший варіант). Фахівці радять звернути увагу на європейські імітації натуральних матеріалів: якісний ламінуючий або забарвлений МДФ-фасад візуально практично не відрізняється від дерев’яного і при цьому коштує в два рази менше. Зверніть увагу і на те, що прямої форми фасади також коштують дешевше, ніж радіуси, круглі і т.д. А замість глянсового лаку можна застосовувати глянсовий ламінат, що теж здешевить меблі.

Фурнітура.

Одна тільки фурнітура може складати половину вартості кухонного гарнітура. Чим більш вона функціональна, тим дорожче вийде вся кухня. Визначтеся відразу, чи настільки вам необхідні такі технологічні елементи, як демпфери, пом’якшувальні хід дверець; ударогасителі і «доводчики»; газові амортизатори (ліфти), що полегшують зусилля при відкритті і що не дозволяють дверцям впасти під власною тяжкістю; «карго-системи» (вузькі високі ящики з багатоярусними поличками), висувні прополичні корзини, полиці карусельного типу, висувні конструкції для кутових тумб, ящики, що самовтягуються, барна стійка, підсвічування, кухонні вітражі… Це, звичайно, дуже зручні і корисні на кухні речі, але відсутність деяких з них значно може понизити її вартість. Якщо ви вибираєте якісь деталі і системи, то хай їх буде менше, але вони будуть якісними — на якості фурнітури не економлять.

Стільниця.
Це теж елемент вашої кухні, на якому не варто економити, хоч він може складати третину вартості всієї кухні. Найміцнішими і безпечними вважаються стільниці зі штучного каменю. Трохи програють по зносостійкості стільниці з вологостійких ДСП або МДФ, покриті формованим пластиком. Єдиний мінус – на них не варто різати продукти ножем, залишаються подряпини. В основному вони практично не поступаються штучному каменю, але коштують значно менше.

Додаткові витрати.

Доставка кухні і її збірка — це ті витрати, які не входять в початкову вартість. Причому, збірка модулів і установка фурнітури входитимуть в ціну послуги «збірка», а ось, наприклад, установка змішувачів і вбудовуваної побутової техніки в неї не входять, і за це доведеться доплачувати ще.

Розраховуючи вартість кухні, пам’ятайте, що погонний метр — це зразкова величина; реальна ціна може бути в два рази вище. Серйозні продавці і виробники вас відразу поінформують про це і, крім того, підберуть оптимальний варіант при вашому бюджеті, не знижуючи якості всього гарнітура.