Ароматні меблі

Ароматні мебліПарфюмери, психологи і виробники меблів об’єднали свої зусилля і налагодили серійний випуск ароматизованих диванів, столів і шаф.

Ароматизація приміщень досягається не тільки за рахунок куріння пахощів, але і завдяки меблям, що виділяють аромат протягом довгого часу. Щоб наділити її такою здатністю, виробники застосовують різні технології.

Як ароматизують корпусні меблі?

Пахнучий масив.

Ряд фабрик (Riva1920, E15, Draenert) використовує для виробництва меблів сильно пахнучу деревину. Поверхню просушують, механічно полірують, але не покривають лаком, оскільки він «замикає» природний запах дерева.

Багато видів деревини володіють сильним природним запахом. Щоб зберегти його, масив не полірують, але просочують маслом.

Особливо яскраво виражений аромат у кипариса, кедра і ялівцю. Така ароматизація меблів була вимушеною мірою — не для нашого з вами задоволення, а з практичних міркувань: відомо, що фітонциди цих порід дерев відмінно відлякують моль і жучка-древоточця. А значить, меблі прослужать довше, предмети і речі (книги, одяг) всередині будуть ціліші. Слід, проте, знати, що природні запахи з часом ослабіють, але повністю вивітряться з меблів не скоро.

Ароматична поліровка.

Декілька місяців виділяє аромат дерево з особливою поліровкою – таку технологію застосовують французькі меблярі (Rochambeau від Grange).

Меблеві духи.

Проривом стала технологія фабрики Rattan Wood. Запах, який дають природні масла, упроваджуватимуть в меблі ще на моменті просушування деревини. Так ніжні аромати протримаються на поверхні майже рік. А для відновлення запаху в комплекті покупець одержить відповідну есенцію.

Меблі, оброблені ароматичними маслами в процесі виробництва, утримують аромат протягом року. Відновити його можна за допомогою есенції, що додається до меблевого комплекту.

Пахучий пластик.

Вже нікого не дивує дерев’яна поверхня на шпалерах, текстилі, шкірі, пластиці, глині. Виробники пішли далі: вони навчилися імітувати «запах масиву». Модель виготовлена з тирси і поліпропілену і виглядає як звичайний пластиковий стілець, але пахне деревом.

Вічний аромат.

Ще одну технологію винайшли японські учені: вони створили особливий термопластик на основі метасиліката магнію (аналог тальку). На його поверхню наноситься пахуча речовина з потрібним запахом. І вже в найближчому майбутньому буде налагоджене серійне виробництво недорогих меблів з практично вічним ароматом.