Гра з часом або меблі з дерева під старовину

Ні для кого не секрет, що з роками цінність предметів мистецтва тільки зростає. Дизайнери інтер’єру ганяються за предметами старовини, антикварними шкатулками, вазами, підносами і дзеркалами, щоб створити неповторний інтер’єр для своїх замовників. Предмети ужитку і інтер’єру, що прожили не один десяток років, не тільки володіють своєю історією, але і виключно красиві – позначаються традиції ручної роботи і застосування натуральних матеріалів. Все це справедливо і відносно антикварних і раритетних меблів.

Але якщо у вас немає часу і можливості вивчати всі закутки паризьких блошиних ринків, але розкоші з нальотом старовини все ж таки хочеться, не зневіряйтеся, компромісне рішення вже знайдене – це меблі з дерева під старовину. Подібні меблі мають безліч плюсів. Звичайно, завжди знайдуться прихильники модерна і hi-tech, які вельми скептично віднесуться до подібної заяви, але ексклюзивні меблі з дерева говорять самі за себе – вони унікальні, естетичні і наповнять будинок особливою атмосферою традицій і спадкоємності поколінь.

Меблі з дерева під старовину досить доступні при виготовленні дерев’яних меблів на замовлення. Майстри дадуть вам поради і детально розповідять про можливе дизайнерське рішення – меблі з постареного дерева під слов’янський стиль або у дусі традиціоналізму. Вдало в такому виконанні може виглядати гостиний гарнітур, дерев’яні садові меблі, кухонні дерев’яні меблі і меблі для ванної кімнати з дерева. Виробництво меблів з дерева завжди залишає широкий простір для фантазії, а меблі під старовину дозволяють створювати як романтичні, ніжні інтер’єри, так і декорувати ваш заміський будинок під справжній рицарський замок із залом для мисливських бенкетів. Оббиті шкірою стільці перетворяться на справжні трони, ви зможете використовувати в інтер’єрі лави і лавки, ковані скрині – мабуть, вам доведеться навіть замовити ковані кубки і дістати з антресолей шкуру ведмедя.

Отже, спробуємо розібратися в тонкості ремесла.

Перш ніж меблі постарити, їх потрібно виготовити і найчастіше для цієї мети використовують масив сосни. Взагалі сосна відноситься до достатньо дешевих матеріалів, проте застосування в цьому виді робіт виправдано її унікальними властивостями – міцністю, красивим малюнком і лояльністю до різних лаків і складників. Це дуже важливо – ефект патини і старовини досягається за рахунок особливого забарвлення і лакування, і дерево повинно бути стійке до таких процедур. Крім того, багато порід дерева з часом часто міняють колір і вельми значно, що також може погіршити зовнішній вигляд меблів в даному випадку.

Після того, як самі меблі готові, майстри використовують спеціальний лак-кракле, який, висихаючи, покриває виріб тонкою павутиною тріщин –кракелюрів. Для того, щоб вони стали помітнішими і заграли кольором, поверхню продовжують обробляти – сумішшю патинового масла і коричневої умбри. Все це разом підкреслює багатство природного малюнка соснового дерева – ще один приємний нюанс при виготовленні меблів з масиву дерева.

Якщо у вас вже є корпусні меблі з натурального дерева, ви також можете постарити її самостійно – для цього вам треба позбавитися існуючого шару лаку і обробити поверхню вищеописаними матеріалами. Звичайно, в кожній справі є свої хитрощі і секрети, проте все цілком досяжно. Якщо у вас є меблі з необробленого дерева, то ваш клопіт по підготовчих роботах зменшується. А можна піти і зовсім простим шляхом – замовити меблі з дерева і в результаті одержати на руки і меблі під старовину, і різьблені дерев’яні меблі і все, що тільки підкаже вам ваша фантазія.