Плетені меблі

Плетені мебліСьогодні плетені предмети меблів користуються великою популярністю. Вони міцно зайняли своє місце не тільки на дачах і садових ділянках, але і в інтер’єрах міських квартир.

Найбільш поширені у нас в країні меблі з ліани, ротанга, і вербової лози. Ці матеріали мають приблизно однакові властивості, але ціна виготовлених з них предметів сильно відрізняється. Це цілком природно, адже верба росте у нас, і плетені меблі з неї роблять вітчизняні фабрики і умільці. Ротанг – тропічна ліана. Вироби з нього випускають як майстерні і підприємства з Південно-східної Азії, так і європейські виробники.
Меблі з ротанга, славляться на весь світ. Плетені дивани, крісла і столики відрізняє перш за все легкість – в прямому і переносному сенсі слова. Предмети без труда переміщаються з місця на місце і виглядають буквально «повітряними», адже їх прикрашає ажурне плетіння.

Взагалі, плетені меблі – лише загальне поняття. Строго кажучи, так слід називати лише предмети, повністю виготовлені із стебел різної товщини. Для каркаса беруться товсті ліани або вітки верби, а плоскі поверхні (стільниці, сидіння, спинки і ін.) плетуться з тоненьких лозин. Між собою деталі скріпляються тим же матеріалом. Тому диван плетений – тільки той, що має підставу з ротанга або верби, а це буває досить рідко. Найчастіше каркас у нього металевий, і плетіння покриває несучі навісні елементи.

Декоративні плетені деталі прикрашають не тільки м’які меблі. Вони зустрічаються на узголів’ях ліжок, фасадах шаф і комодів. Ці предмети виготовляються зовсім з інших матеріалів: масиву деревини, МДФ, ДСП і т.д., – і назвати їх «плетеними меблями» можна лише з великою натяжкою.

М’які меблі з ротанга або верби доречні в саду і на веранді, в котеджі і міській квартирі. Але постійно тримати їх на відкритому повітрі не рекомендується. Річ у тому, що натуральний матеріал під впливом прямих сонячних променів, дощу і вітру стає крихким, вицвітає і швидко руйнується.