Меблевий ринок

Ні для кого не є секретом, що меблі не можна віднести до предметів першої необхідності, тому традиційно жителі нашої країни набувають їх не в міру необхідності», а у міру появи вільних засобів». Фінансова криза 2008 року значно похитнула вітчизняний ринок меблів, що привело до 25% падіння рівня продажів шаф-купе по всій країні.

У першому півріччі 2010 року меблева промисловість країни не поспішала демонструвати яке-небудь зростання. Багато меблевих фабрик реалізовували запаси зі складів. Найбільшою популярністю користувалися шафи купе від компанії «МТА Шафа», що було пов’язано із сформованим ще до кризи постійного «пулу» покупців. У другому півріччі минулого 2010 року шафи купе продовжували мати високий попит з боку жителів країни, що привело до бурхливого зростання рівня продажів меблів даного формату. По окремих напрямах в другому півріччі зростання склало більше 50%, що було обумовлено необхідність поповнення складських запасів.

При цьому кінцевий попит на продукцію виріс приблизно на 8% в річному виразі. Грошовий оборот компаній виріс на 24%, що відповідає рівню інфляції в країні за останні два роки і зростанню вартості кінцевої вартості продукції, що відпускається.

За підсумками першого кварталу 2011 року також наголошується впевнене зростання продажів меблів. Багато в чому дане зростання обумовлене з боку громадян, що набувають нових житлових площ. У літній період очікується зростання рівня продажів нерухомості з відповідним простому рівня продажів шаф-купе по країні.