Стиль кантрі в інтер’єрі приміщення

Стиль кантрі ( «сільський») набуває все більшої популярності, оскільки він ідеально вписується в трендовий екостиль життя, що протистоїть повсюдної урбанізації людського співжиття. Його особливістю можна назвати підвищений рівень комфорту і тепла в будинку за рахунок використання натуральних матеріалів і аксесуарів природного походження.

 • інтер’єр в стилі кантрі
 • Історико-географічний екскурс

Спочатку стиль кантрі зародився в Англії як чільне напрямок оформлення інтер’єрів житла. Завдяки своїй органічності і концептуального єдності він досить швидко поширився по всьому світу, набуваючи нові напрямки, збагачуючись цікавими нюансами і тонкощами різних культур. У кожній країні він набуває свій відтінок, втілюючи в собі особливості національних традицій та місцевого клімату.

Найбільшу популярність це дизайнерський напрямок отримало в Америці, де асоціюється з класичним фермерським ранчо. В Україні в стиль кантрі, при жорсткому дотриманні основних принципів і установок, привнесений якийсь національний колорит. Дуже органічно вписалися в даний напрямок вишиті рушники, домоткані покривала і килимки, в’язані фіранки, серветки, скатертини, дерев’яні меблі і багато різних декоративних дрібниць hand-made.

Філософія стилю кантрі

Основною ідеєю стилю кантрі є близькість до природи і «оспівування» сільського укладу, що характеризується теплом і затишком. Тому в цьому напрямку домінують природні матеріали як в оформленні житла, так і у виготовленні декору та текстилю. Превалюють тут дерево, натуральні камені, кераміка, соломка, бавовна і льон. Допускається також використання металу, але в дуже обмеженій кількості як не є домінуючим елемент вироби. Як текстильного декору можливе використання звіриних шкур.

Однак сучасні моральні установки і інноваційні технології внесли і в цей, здавалося б, непорушний стиль елементи урбанізації. Все частіше використовується еко-шкіра або штучна шкіра, а при декоруванні — штучний камінь.

Кімната в стилі кантрі

І все-таки перевага віддається натуральним матеріалам. Нерідко при оформленні стін або укладання підлог використовується поєднання деревини різних порід дерева, що дає цікаву гру відтінків і природного малюнка дерева.

Стилістичні нюанси

Кантрі передбачає навмисну ​​грубість в інтер’єрі. Якщо в спальних кімнатах вона кілька згладжується текстилем, то в кухні і їдальні підкреслюється керамічної і глиняним посудом, кухонним приладдям з каменю.
У вітальні обов’язково наявність каміна, столи зазвичай укриті вишитими або в’язаними скатертинами, всюди велика кількість виїзних серветок. Текстиль зазвичай природних тонів, забарвлення — клітина або смужка. Органічно виглядають тут мереживні абажури, плетені кошики, композиції з сухих квітів, кераміка.

Вітальня в стилі кантрі

Можливо також наявність грубки, яка завдяки навмисному декору перетворюється в центральний атрибут інтер’єру. Меблі повинна бути виготовлена ​​з дерева, кілька грубуватою і масивної.

Колірна палітра

Стиль кантрі характеризується виключно природними квітами — всі вони максимально наближені до природного середовищі. Крім класичного білого кольору тут використовуються також

 1. зелений
 2. бежевий
 3. кремовий
 4. теракотовий
 5. сірий
 6. блакитний
 7. жовтий
 8. коричневий

Комбінація їх може бути різною, але найчастіше в основу інтер’єрної композиції закладається один-два кольори, які потім обіграються в різних варіантах. Це стосується не тільки текстильних елементів, а й декору, кольору стін, посуду. Ідеальним варіантом може вважатися використання основного колірного мотиву і в оформленні меблів. Таким способом досягається загальне стилістичне єдність всіх приміщень житла.

Поширеність стилю кантрі

Зал в стилі кантрі

Для житла в багатоквартирних будинках стиль кантрі — не найоптимальніший вибір навіть якщо мова йде про масштабні дворівневих сучасних квартирах. Він їх візуально «урізає», робить громіздкими і давлять. Куди органічніше в стилі кантрі будуть виглядати заміські будинки або дачі. Варіантів оформлення дуже багато, адже стиль кантрі може мати на увазі:

 • українську мазанку
 • американське ранчо
 • прованський котедж
 • швейцарський шале
 • скандинавський будиночок

Яке б напрям ви не вибрали, головне витримати його в усіх дрібницях. В іншому випадку ваше житло перетворитися в претензійну несмак, нагромадження безладних елементів еко-дизайну.

Основоположним в стилі кантрі є відчуття тепла і комфорту, занурення людини в природне середовище. Тому вдома, витримані в цьому напрямку, є прикладом найбільш людяного житла, де на чільному місці стоїть людина, і весь навколишній побут покликаний зробити комфортним кожен момент його життя.

Зі стилем кантрі потрібно бути дуже обережним, але якщо він буде бездоганно витриманий, ваш будинок може служити зразком комфорту, стилю і ідеального смаку.