Стиль кантрі ( «сільський») набуває все більшої популярності, оскільки він ідеально вписується в трендовий екостиль життя, що протистоїть повсюдної урбанізації людського співжиття. Його особливістю можна назвати підвищений рівень комфорту і тепла в будинку за рахунок використання натуральних матеріалів і аксесуарів природного походження.
- інтер’єр в стилі кантрі
- Історико-географічний екскурс
Спочатку стиль кантрі зародився в Англії як чільне напрямок оформлення інтер’єрів житла. Завдяки своїй органічності і концептуального єдності він досить швидко поширився по всьому світу, набуваючи нові напрямки, збагачуючись цікавими нюансами і тонкощами різних культур. У кожній країні він набуває свій відтінок, втілюючи в собі особливості національних традицій та місцевого клімату.
Найбільшу популярність це дизайнерський напрямок отримало в Америці, де асоціюється з класичним фермерським ранчо. В Україні в стиль кантрі, при жорсткому дотриманні основних принципів і установок, привнесений якийсь національний колорит. Дуже органічно вписалися в даний напрямок вишиті рушники, домоткані покривала і килимки, в’язані фіранки, серветки, скатертини, дерев’яні меблі і багато різних декоративних дрібниць hand-made.
Філософія стилю кантрі
Основною ідеєю стилю кантрі є близькість до природи і «оспівування» сільського укладу, що характеризується теплом і затишком. Тому в цьому напрямку домінують природні матеріали як в оформленні житла, так і у виготовленні декору та текстилю. Превалюють тут дерево, натуральні камені, кераміка, соломка, бавовна і льон. Допускається також використання металу, але в дуже обмеженій кількості як не є домінуючим елемент вироби. Як текстильного декору можливе використання звіриних шкур.
Однак сучасні моральні установки і інноваційні технології внесли і в цей, здавалося б, непорушний стиль елементи урбанізації. Все частіше використовується еко-шкіра або штучна шкіра, а при декоруванні — штучний камінь.
Кімната в стилі кантрі
І все-таки перевага віддається натуральним матеріалам. Нерідко при оформленні стін або укладання підлог використовується поєднання деревини різних порід дерева, що дає цікаву гру відтінків і природного малюнка дерева.
Стилістичні нюанси
Кантрі передбачає навмисну грубість в інтер’єрі. Якщо в спальних кімнатах вона кілька згладжується текстилем, то в кухні і їдальні підкреслюється керамічної і глиняним посудом, кухонним приладдям з каменю.
У вітальні обов’язково наявність каміна, столи зазвичай укриті вишитими або в’язаними скатертинами, всюди велика кількість виїзних серветок. Текстиль зазвичай природних тонів, забарвлення — клітина або смужка. Органічно виглядають тут мереживні абажури, плетені кошики, композиції з сухих квітів, кераміка.
Вітальня в стилі кантрі
Можливо також наявність грубки, яка завдяки навмисному декору перетворюється в центральний атрибут інтер’єру. Меблі повинна бути виготовлена з дерева, кілька грубуватою і масивної.
Колірна палітра
Стиль кантрі характеризується виключно природними квітами — всі вони максимально наближені до природного середовищі. Крім класичного білого кольору тут використовуються також
- зелений
- бежевий
- кремовий
- теракотовий
- сірий
- блакитний
- жовтий
- коричневий
Комбінація їх може бути різною, але найчастіше в основу інтер’єрної композиції закладається один-два кольори, які потім обіграються в різних варіантах. Це стосується не тільки текстильних елементів, а й декору, кольору стін, посуду. Ідеальним варіантом може вважатися використання основного колірного мотиву і в оформленні меблів. Таким способом досягається загальне стилістичне єдність всіх приміщень житла.
Поширеність стилю кантрі
Зал в стилі кантрі
Для житла в багатоквартирних будинках стиль кантрі — не найоптимальніший вибір навіть якщо мова йде про масштабні дворівневих сучасних квартирах. Він їх візуально «урізає», робить громіздкими і давлять. Куди органічніше в стилі кантрі будуть виглядати заміські будинки або дачі. Варіантів оформлення дуже багато, адже стиль кантрі може мати на увазі:
- українську мазанку
- американське ранчо
- прованський котедж
- швейцарський шале
- скандинавський будиночок
Яке б напрям ви не вибрали, головне витримати його в усіх дрібницях. В іншому випадку ваше житло перетворитися в претензійну несмак, нагромадження безладних елементів еко-дизайну.
Основоположним в стилі кантрі є відчуття тепла і комфорту, занурення людини в природне середовище. Тому вдома, витримані в цьому напрямку, є прикладом найбільш людяного житла, де на чільному місці стоїть людина, і весь навколишній побут покликаний зробити комфортним кожен момент його життя.
Зі стилем кантрі потрібно бути дуже обережним, але якщо він буде бездоганно витриманий, ваш будинок може служити зразком комфорту, стилю і ідеального смаку.