Секрет хорошого обіду. Вибираємо меблі для кухні.

Секрет хорошого обіду. Вибираємо меблі для кухні.Кухня — одне з небагатьох місць в будинку, де при виборі меблів життєво важливо діяти не тільки на заклик серця, але і спираючись на технічні характеристики приміщення. Дійсно, на відміну від вітальні або спальні, кухонне приміщення має газовий кран, водопровід і мінімум простору.

Перш ніж бігти в магазин за новою кухнею, необхідно прорахувати ті функції, які ви на неї покладете. Чи будете ви там просто готувати їжу або хочете поставити ще і стіл для сімейних посиденьок? Або кухня буде центром спілкування для всіх членів сім’ї і гостей? Від потенційного призначення кухні безпосередньо залежить її меблювання. При виборі гарнітура необхідно буде враховувати купу чинників. У цій статті опишемо всі нюанси вибору меблів для улюбленої кухні.

Із самого початку необхідно зробити масштабоване креслення, на якому ви відзначите передбачуване меблювання. Це нудно, але, принаймні, не так весело, як ручне відпилювання зайвого шматка стільниці, що «раптом» налізає на плиту. На кресленні слід особливо відзначити, де стоятимуть мийка, плита і витяжка. Річ в тому, що ці три пристрої рідко беруться до уваги господинями, що вирішили змінити кухонний гарнітур. У результаті міняти його доводиться ще раз.

Умовно розбийте майбутню кухню на три робочих зони

— а) зона зберігання (посуд, продукти і т.д.),
— б) зона обробки (розташовується поряд з раковиною, там же обробляються продукти) і
— в) зона готовки (власне, плита, мікрохвильова піч і т.д.).

Шматок простору, що залишився, можна приділити сім’ї. Не дійте в збиток собі! Поїсти можна і в залі, а господині на кухні потрібна свобода дій. При неправильній організації робочого простору можна за годину готовки вимотати себе повністю, нічого до ладу не встигнувши.

Кухня — зона з особливим температурним режимом. Тому меблі вибирайте відповідні. Для робочих поверхонь ідеально підійдуть метал і камінь. Нижні шафи і неробочі меблі (табурети, стільці, полички) краще замовити із спеціально обробленого дерева. Верхні полиці і шафи варто замовити зі скляними дверцями — так буде краще видно, що лежить всередині.

Кухня — не спальня. Світло повинно бути яскравим, але не сліпучим. Врешті-решт, це робоче приміщення, де брак світла може бути дійсно небезпечний. У сучасних гарнітурах використовуються вбудовані джерела направленого освітлення. Не пошкодуйте грошей — замовте собі гарнітур з таким підсвічуванням. Воно додатково освітить робоче місце, що дасть можливість точніше визначити ступінь готовності страви або продукту.

Коли ви прийшли в магазин, встаньте напроти зразка робочої поверхні і уявіть, що ви вже готуєте. Якщо доводиться нахилятися або піднімати лікті — відмовтеся від покупки. В ідеалі робоча поверхня столу повинна знаходитися на рівні вашого «сонячного сплетіння» — тоді не буде зайвого навантаження на спину і плечі.

І останнє — завжди купуйте спочатку техніку, а потім вже меблі. Це допоможе уникнути ситуацій, коли плита або мийка раптом виявилися «не за розміром» для гарнітура і доводиться виправляти прикре непорозуміння «незграбними» методами.

Сподіваємося, що вам допоможуть ці поради і ви із задоволенням готуватимете їжу на новій зручній кухні.