Вибір меблів і матеріалів: поради

Вибір меблів і матеріалів: порадиЯк заощадити нерви і гроші, вибираючи меблі, світильники і обробні матеріали для будинку? Дизайнер Лариса Бокарева дає декілька практичних порад.

До походу в інтерє’рний мега-молл потрібно гарненько підготуватися.

Інтернет:
шукайте прототип. Ваше завдання: знайти предмет, форма і стиль якого вас повністю влаштовують. Як правильно вибрати меблі? Дуже просто!

Перш ніж вбити у віконце пошуку назва предмету, додайте в початок рядки слово «елітні». Шпалери, дивани, сантехніка — все елітне. Не бійтеся вибирати все найдорожче і модне, італійське і німецьке.

За допомогою цих слів-помічників ви зможете знайти речі з грамотним дизайном навіть серед сотень тисяч рядових пропозицій. Потім завжди можна буде придбати схожі товари за доступнішими цінами. Зрозумійте, що вам подобається, зберіть колекцію і обов’язково роздрукуйте фотографії. Вони допоможуть консультанту в магазині підібрати для вас схожий товар.

У пошуку меблів вашої мрії добре допомагають сайти-довідники по товарах різних виробників. Наприклад, за допомогою сайту meblidom.net ми вибрали класичні дивани цінової категорії «люкс».

Сортуйте фотографії! Завдання ускладнюється, якщо вам потрібен не один диван, а обстановка цілої кімнати. Створюємо теку «вітальня», розбиваємо її на «меблі», «світло» і «матеріали». Елітний диван: знайшли, зберегли, не забули підписати назву. Далі крісло, люстра, торшер, бра, стелаж, журнальний столик і все інше. Те ж саме з текою «матеріали»: у неї ви складаєте підлоги, штори, шпалери, кольори фарб і ін.

Для сортування і зберігання картинок існує безліч онлайн-сервісів. На відміну від теки на домашньому комп’ютері, інтернет-архів буде завжди у вас під рукою.

Наступний крок — відкинути зайве. Роздрукуйте фотографії, складіть їх разом і приберіть предмети, які ви встигли «розлюбити». Згрупуйте схожі моделі по 6-9 на одному листі: так ви зможете швидко орієнтуватися в своїх роздруках, знаходячись в магазині. Обов’язково підпишіть назви моделей і вкажіть магазини, де вибрані речі і матеріали були представлені.

Від товару — до інтер’єру.
У пошуковий рядок можна забивати не тільки конкретний товар (диван, крісло), але і обстановку цілої кімнати, наприклад, «дизайн вітальні», «інтер’єр передпокою» і ін. По інтер’єрах звичайно легше визначити «ваш» стиль приміщення.

Необов’язково шукати всю інформацію в мережі — можна озброїтися ножицями, клеєм, папером формату А3 і робити вирізки з інтерьерних журналів. Одна моя колега шаленіє від такого відношення до періодики. Берегти журнали або свої нерви і гроші — рішення за вами.

Відправляйтеся по магазинах. Не задивляйтеся на красиво обставлені «лялькові» шоу-руми. Вірніше, дивіться, але будьте непохитні. Покажіть менеджеру складений вами колаж і попросіть показати щось схоже на вашу мрію. Ви здивуєтеся, але в більшості випадків всі потрібні предмети можна знайти в одному великому магазині. Якщо товар не буде представлений в основній експозиції, то обов’язково знайдеться в каталозі фабрик, з якими співробітничає салон.

Покладіть поряд з інтер’єром вашої мрії вибрані зразки текстилю і шпалер, зробіть вифарбовування і оцініть результат.

Розумний ходить двічі. Не поспішайте купувати все, що вибрали. Прицініться до шпалер, придивіться до штор. Попросіть у менеджерів зразки (пробники фарб, зразки підлоги і плитки, каталоги тканин і т.д.). Складіть їх разом і зберіть сімейну раду — рішення не примусить себе чекати. Тепер можете відправлятися в магазин і зробити осмислену покупку.

Експрес-консультація.
Але що робити, якщо немає часу на вирізування аплікацій з журналів і пошук «елітного дивана вашої мрії» в інтернеті? І навіть в магазин ви двічі їздити не хочете. Вихід є — довіртеся дизайнеру. У багатьох професіоналів, навіть самих «гламурних» і відомих, є така послуга як «Експрес-дизайн» консультація. Звичайно вона займає 3-4 години часу, коштує недорого.

Можна замовити не тільки експрес-консультацію, але і повноцінний проект, з планувальним рішенням (включаючи розводку електропроводки), візуалізацією і порадою з вибору меблів.

Дизайнер виконує функцію хорошого психотерапевта: ставить «діагноз» (вибирає разом з вами стиль) і дає рекомендації (підбирає зразки меблів, світильників і обробних матеріалів). При цьому ви ще одержите готове планувальне рішення, яке дозволить грамотно розставити меблі в кімнаті. Результат — красивий інтер’єр плюс економія часу і душевних сил. Погодьтеся, це не так вже і мало.