Російські меблі

Російські мебліПрийнято вважати, що російська продукція, по-перше, коштує недорого, а по-друге, виглядає убого. І те, і інше невірно. Зараз багато фабрик випускають меблі цікаві і якісні, але і ціна їх досить велика.

Хороші меблі російського виробництва виготовляються на імпортному устаткуванні – часто на тому ж самому, що і німецька або італійська. Дизайн моделей теж викликає ефект дежавю. Та і самі назви колекцій нерідко повторюють італійські. Останнє особливо стосується кухонь – більшість вітчизняних виробників вибрали для своїх меблів європейські жіночі імена.

М’які меблі російських виробників (ми говоримо тільки про якісну продукцію) багато в чому складаються з імпортних матеріалів і комплектуючих. Тому російські дивани і крісла можна віднести до економ класу лише з натяжкою. А ціна кращих російських виробів цілком співставима з вартістю італійської продукції – якщо, звичайно, не брати в розрахунок дизайнерські моделі від топових брендів. Єдине, мабуть, що вигідно відрізняє м’які меблі з Росії від аналогічної імпортної – наявність надійного механізму трансформації. Російські виробники за традицією вважають за краще оснащувати дивани так званим «щоденним» механізмом, а західні – гостьовим.

Кухні економ класу дійсно можна знайти тільки в асортименті російських фабрик. Це меблі, повністю зроблені з ламіннованих ДСП, – включаючи фасади. Російські кухні з фасадами з масиву деревини і стільницею з каменя, та ще обладнані висувними корзинами і усілякими зручними механізмами, до економ класу ніяк не віднесеш. Знову ж таки, велика частка імпортних комплектуючих і фурнітури.

Стінки економ класу випускаються безліччю російських фабрик. Найчастіше це не готові комплекти, як в радянські часи, а модульні програми корпусних меблів. Покупець сам вирішує, які елементи йому потрібні, а допомагає йому дизайнер-консультант в меблевому салоні. Взагалі, за модульним принципом створюються колекції для всіх кімнат: спальні, дитячої, передпокою, тієї ж кухні і т.д. Як правило, після складання проекту дизайну проходить якийсь час – в середньому від декількох днів до двох тижнів, перш ніж меблі привезуть до вас додому. Вся річ у тому, що деяких елементів може не виявитися на складі дилера, і їх доведеться замовляти на фабриці.

Ряд російських виробників виготовляють гарнітури на замовлення – за точними розмірами приміщення. Такі індивідуальні меблі звичайно коштують дорожче серійних, але дозволяють врахувати всі нюанси і задіювати навіть самі незручні місця в кімнаті: кути, виступи, ніші і т.д.