Англійські меблі

Англійські мебліАнглія стала для багатьох із нас символом багатства і респектабельності. У нас в честі все англійське – починаючи з мови і манер і закінчуючи меблями.

Треба відразу сказати, що це не споконвічно наш феномен. У всьому світі поважають Великобританію – метрополію і владичицю морів. І меблі в традиційному англійському стилі виготовляють не тільки на берегах Туманного альбіону, але і в багатьох інших країнах: Італії, США, Китаї і ін. У нас добре відома продукція італійських фабрик Provasi, Galimberti Nino і американської Baker, в модельних рядах яких багато «чисто англійських» колекцій.

Меблі з Англії – це перш за все дивани і крісла. Найвідоміший зразок англійських м’яких меблів названий на честь графа Честерфілда. Диван оббитий натуральною шкірою, а його низьку спинку, «закручені» підлокітники і масивну підставу покриває глибоке стьобання капітоне.

Більшість же англійських диванів і крісел  (виробники – Parker+Farr, Kingcome Sofas, Whitehead Designs, Beaumont and Fletcher і ін.) мають текстильну оббивку – традиційну смугасту або прикрашену багатими узорами. Часто в тканину вплітаються золоті нитки. Звичайно, такі дивани не розкладаються – обладнати їх механізмом трансформації можна, тільки направивши на фабрику індивідуальне замовлення. Деякі виробники випускають «на вимогу» і нестандартні меблі – іншого розміру, кольору або навіть конфігурації (по присланому ескізу або зразку). Це можливо, оскільки багато моделей виготовляються вручну – повністю або частково.

Із застосуванням ручної праці і лише з натуральних матеріалів виконуються і предмети корпусних меблів (виробники – Bradley, Iain James, Leeny-Jones, Restall Brown & Clennell і ін.). Стільниці декоруються інкрустаціями зі шпону цінних порід деревини: чорне і червоне дерево, палісандр і ін., – багато моделей прикрашає різьблення. Але в асортименті англійських фабрик є як «меблі для палацу», так і предмети в колоніальному стилі: скрині, стилізовані комоди і шафи нарочито рубаних форм.

В наших салонах продаються і дизайнерські англійські меблі. Найбільш відомий бренд Andrew Martin, створений Мартіном Уоллером (Waller Martin) і Ендрю Гіллспаєм (Gillespie Andrew). Ця компанія щорічно вручає престижну премію в області дизайну Andrew Martin Interior Designer of the Year.